Kaşık Sedye Fiyatları


KAŞIK SEDYE NEDİR ? 

Kaza sonrası yaralıyı yerinden oynatmadan sedye üzerine transfer işlemini gerçekleştirmek için kaşık sedye kullanılır.Ortadan ikiye ayrılan kanatları sayesinde kaşık sedyesi hastanın altına sürülür ve kilitlenir özelliği ile yaralıyı hareket ettirmeden bulunduğu yerden alınarak güvenli bir şekilde taşınmasını sağlar.Boyu istenildiğinde hastanın pozisyonuna göre ayarlanabilir.


Kaza sonrası kazazedenin hareket ettirilmeden sedye üzerine alınmasını sağlayan kilitlenebilir özellikteki ikiye ayrılabilen ve boyu ayarlanabilir olan sedye çeşitleri kaşık sedye olarak bilinmektedir. Kilit mekanizması özelliği kaşık sedyesinin kalitesini belirleyen en önemli etkendir. İkiye ayrılabilir özelliği sayesinde transfer işlemi gerçekleştirilecek vücudunda kırıkları veya ağır bir travması bulunan kişinin her iki yanından altına sokularak sedye üzerine güvenli bir şekilde alınımını sağlayan hasta transfer sedyesi çeşidi olan kaşık sedyeleri hastanın boyuna bağlı olarak yükseltilebilir ve alçaltılabilmektedir.Transfer sedyesi modeli olan kaşık sedye üzerinde bulunan emniyet kemerleri sayesinde hastanın güvenli bir şekilde taşınmasına olağan sağlamaktadır.
*Alüminyum Kaşık Sedye [Scoop]medikal kaşık sedyesi
* Yaralının Altına Sürülür ve Kilitlenir Özelliktedir
* Katlanarak Aracın Uygun Bölümüne Asılabilir Portatiftir
* Alaşım Alüminyum Şasiye Sahiptir
* Otomatik Kilitlenen Mekanizması Bulunmaktadır
* 2 Adet Ayarlanabilir Uzunlukta Yaralı Tespit veya Güvenlik Kemeri MevcutturKAŞIK SEDYE FİYATI ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYINIZ